Pistolet/karabin średnio zaawansowany.

Stanowi etap pośredni w kompleksowym cyklu szkolenia strzelca. Kurs przeznaczony jest dla osób które ukończyły szkolenie podstawowe pistolet/karabin i chcą rozwijać swoje umiejętności w kierunku strzelania bojowego. Szkolenie zaczyna się od sprawdzenia i przypomnienia najistotniejszych zagadnień z poziomu podstawowego. Następnie w miarę możliwości poznawczych kursanta / grupy dopasowujemy i rozwijamy program o kolejne złożone zagadnienia.

Alternatywne postawy strzeleckie, praca na zasłonach różnego typu, poruszanie się z bronią i złożone scenariusze taktyczne wymagające oddziaływania ogniowego, taktyki i technik operacyjnych to niektóre z elementów kursu. Możemy dostosowywać określone pakiety szkoleniowe w zależności od potrzeb Klienta.

Program kursu opracowany jest dla potrzeb jednostek uderzeniowych wojska i innych służ mundurowych, w tym komórek realizacji oraz jednostek wsparcia bezpośredniego i zabezpieczenia działań.  Wybrane zagadnienia programu stanowią zakres wiedzy dostępny dla każdego posiadacza broni, strzelca sportowego, kolekcjonera, pasjonatów.

Na realizację programu konieczna jest zwiększony limit amunicji.

Wymagane doświadczenie kursanta: po szkoleniu podstawowym. Sugerujemy komfortowe ubranie, funkcjonalne wyposażenie oraz nakolanniki.