Kompleksowy kurs strzelca wyborowego.

Program kursu strzelca wyborowego dedykowany jest dla żołnierzy i funkcjonariuszy, od których wymagana jest umiejętność zwalczania zagrożenia na znacznych dystansach oraz umiejętność oddziaływania ogniowego przy maksymalnym możliwym obniżeniu ekspozycji strzelca w terenie. Program kursu zakłada prowadzenie precyzyjnego ognia, dlatego spełniające wysokie wymagania uzbrojenie i wyposażenie jest wymagane. Strzelcy, bądź zespoły strzelecko – obserwacyjne będą pracować na dostarczonych danych ogniowych, lub na wyższym poziomie szkolenia będą musieli je opracować samodzielnie. Ćwiczenia ogniowe wymagające wysiłku fizycznego, podwyższające poziom stresu czy ćwiczenia nocne i kilkudobowe będą prowadzone w celu podniesienia umiejętności strzelców na najwyższy poziom.

W programie kursu znalazły się zagadnienia dotyczące balistyki, wpływu warunków otoczenia na strzelanie, prowadzenia dziennika strzelań, obsługi komputera balistycznego, wyliczenia poprawki na wiatr, truing.

W realizacji zagadnień bardzo dokładnie poznasz broń i amunicję; celowniki i przystawki do nich oraz montaże. Nauczysz się w prawidłowy sposób konfigurować karabin wyborowy, optymalnie wybierać optykę i ją montować w prawidłowy sposób.

Przekażemy ci wiedzę dotyczącą prawidłowego przygotowania karabinu do pracy oraz prawidłowego sposobu konserwowania broni wyborowej.

Dowiesz się w jaki sposób dobierać dodatkowy ekwipunek strzelca wyborowego w stosunku do charakteru misji / zadania. Poznasz sprzęt jego konfigurację i przygotowanie.

W praktyczny sposób przećwiczysz określanie odległości, meldowanie, wykonanie szkicu, oznaczanie obiektów i wykonanie folderu celu.

Zanim zaczniemy z Tobą strzelać na średnie i długie dystanse zajmiemy się przystrzeliwaniem broni, strzelaniem z różnych postaw z wykorzystaniem zasłon  i określaniem szybkich poprawek na odległości 100 – 200 m. Strzelanie do celów ruchomych i pod kątami, strzelanie na długich dystansach, strzelanie z wykorzystaniem przystawek NVG / IR / TERMO będzie ukoronowaniem cyklu szkolenia.

Lubię strzelać i lubię polować, ale nigdy nie lubiłem zabijania. To była moja praca. Jeśli ja bym ich nie zabił to oni zabiliby mnie i moich kolegów. Tak na to patrzę”. Carlos Hathcock

Jeżeli jesteś żołnierzem lub funkcjonariuszem poznasz zasady planowania misji snajperskiej oraz zasady planowania, organizacji i realizacji wsparcia ogniowego. Podczas realizacji zagadnień dowiesz się wszystkiego na temat maskowania, wyboru miejsca na stanowisko ogniowo – obserwacyjne oraz w praktyczny sposób przećwiczysz taktyczne zajęcie stanowiska. Dowiesz się w jaki sposób i jakimi narzędziami wykonać otwory strzelnicze i odbędziesz praktyczne szkolenie w strzelaniu przez otwory.

Szkolenie dla przedstawicieli służb mundurowych realizujemy w oparciu o zasady taktyki patrolowej / miejskiej oraz zasady walki w środowisku zurbanizowanym – zgodnie z preferencjami szkolonych.

Zakres szkolenia dostosowany do preferencji szkolonych.

Możliwość prowadzenia strzelań również w nocy z wykorzystaniem oprzyrządowania NVG / IR / TERMO

Program dostosowujemy do poziomu umiejętności kursantów, posiadanej  broni i wyposażenia.

  1. Początkujący – Technika strzelania.
  2. Średni – Strzelanie po krzyżu do 600 m;
  3. Zaawansowany – Strzelanie na dystansie 700 m+.

Jedynie wybrane zagadnienia programu stanowią zakres wiedzy dostępny dla każdego posiadacza broni, strzelca sportowego, kolekcjonera, pasjonatów.