Pistolet / karabin podstawy

„Szykuj broń w czasie pokoju, wojna zawsze zaskakuje”. Mateusz Cz.

Polega na spokojnym dokładnym wykonywaniu czynności manualnych (procedur) oraz wolnym strzelaniu w miejscu (celność i skupienie).

Kurs podstawowy pistolet i karabinek dedykowany jest dla potrzeb profesjonalnego, świadomego posługiwania się uzbrojeniem podstawowym i rezerwowym, od dystansu walki w bliskim kontakcie do maksymalnego skutecznego zasięgu Twojej broni. Szkolenie zaczyna się od sprawdzenia poziomu wiedzy i umiejętności uczestników.

Prawidłowa postawa strzelecka, opanowanie działania mechanizmów pistoletu, karabinu, jego budowa, obsługa, praca na spuście, sprawna wymiana magazynków i usuwanie podstawowych zacięć a przede wszystkim bezpieczeństwo. Szkolenie podstawowe jest niezwykle istotne. Podczas kursu podstawowego główny nacisk kładziemy na wypracowanie solidnych podstaw oraz prawidłowych nawyków u osób, które mają za sobą pierwsze kroki w strzelaniu praktycznym. Jest to niezwykle istotna część cyklu szkoleniowego.

Na tym kursie kładziemy nacisk na połączenie wiedzy z zakresu znajomości budowy i współdziałania części Twojej broni, umiejętności odpowiedniej konserwacji i dokonywania drobnych napraw z solidnymi podstawami strzelectwa.

Na tym etapie przede wszystkim przyswoisz sobie wszystkie zagadnienia związane z bezpiecznym, świadomym posługiwaniem się bronią palną. Nauczysz się wszystkiego na temat swojej broni. Poznasz jej zalety i wady i nauczysz się ją wykorzystywać. Dowiesz się jak konfigurować uzbrojenie i urządzenia peryferyjne oraz wyposażenie zgodnie z profilem zadania / funkcji w zespole, pododdziale czy konkurencją strzelecką w której bierzesz udział. Odświeżysz bądź przyswoisz sobie solidne podstawy strzelectwa. Po zakończeniu cyklu będziesz opanowany i pewny siebie. W relatywnie krótkim czasie nauczysz się strzelać szybko i celnie. Skrócisz czas reakcji na bodźce zewnętrzne. Zweryfikujesz i podniesiesz poziom posiadanych kwalifikacji strzeleckich. Dowiesz się jak przeciwdziałać zjawisku widzenia tunelowego w sytuacjach stresowych i zagrożenia życia.

Pomyślne przejście szkolenia umożliwia szybkie i sprawne przejście do zdecydowanie bardziej zaawansowanych strzelań sytuacyjnych i taktycznych.

Na realizację programu nie jest konieczny duża limit amunicji.

Wymagane doświadczenie kursanta: podstawowe/brak.