Sprawozdanie z realizacji Otwartego, charytatywnego pikniku strzeleckiego –

„Strzelamy dla Krzysztofa Kafary”.

Fot: „Milmag”.

W dniu 08.09.2018 r na obiektach infrastruktury Strzelnicy Pasternik Firmy GunsHelp przy wsparciu firm: EOD TECH Tomasz GOLENIOWSKI i BRAIN WAVES Kamil  MARKÓW oraz Grup Rekonstrukcji Historycznej: Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej Południe Polscy Spadochroniarze Wojskowi, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Południe Czerwone Berety i Grupy rekonstrukcji Historycznej ISAF oraz niezliczonej ilości wolontariuszy i ludzi dobrej woli przeprowadziły otwarty charytatywny piknik strzelecki na rzecz Krzysztofa Kafary, byłego żołnierza 6 Brygady Powietrznodesantowej podopiecznego Fundacji Sprzymierzeni Z Grom.

Koncepcja pikniku polegała na przeprowadzeniu, z każdym zainteresowanym uczestnikiem imprezy, strzelania zapoznawczego z jednostek broni Wojsk Specjalnych udostępnionych przez S.W.A.T.RANGE.PL oraz jednostek broni wyprodukowanych w GunsHelp, który udostępnił swoje produkty do strzelania.

Strzelanie prowadzono do celi metalowych udostępnionych przez producenta najwyższej jakości tego typu wyrobów firmę JS WELDING Jakub SKOUPY.

Dodatkowo uczestnicy mogli zapoznać się z egzemplarzami broni strzeleckiej Wojsk Specjalnych i Powietrznodesantowych pochodzącymi z prywatnych kolekcji, elementami wyposażenia i umundurowania oraz zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy w wypadkach i podczas zdarzeń masowych.

Każdy kto chciał mógł skosztować tradycyjnej wojskowej grochówki z kuchni polowej.

Celem nadrzędnym przedsięwzięcia było zebranie środków na pomoc poszkodowanemu w wypadku komunikacyjnym byłemu żołnierzowi.

Dodatkowo zrealizowano cele poboczne takie jak:

– Propagowanie strzelectwa sportowego i obronnego;

– Propagowanie historii i tradycji Wojsk Powietrznodesantowych i Wojsk Specjalnych;

– Propagowanie kształcenia dorosłych w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa i obronności oraz ratownictwa medycznego;

– Prezentacja broni wytwarzanej w krakowskiej rusznikarni GunsHelp;

– Integracja środowiska strzeleckiego i kolekcjonerskiego;

– Prezentacja Strzelnicy Pasternik mieszkańca Krakowa i przyjezdnym;

– Integracja lokalnej społeczności ze społecznością strzelecką i kolekcjonerską w ramach integracji społeczeństwa obywatelskiego.

Piknik, jak na imprezę strzelecką, okazał się w przenośni i dosłownie strzałem w 10 – kę.

Broń sportowa/kolekcjonerska udostępniona przez prywatnego kolekcjonera i broń sportowa i bojowa udostępniona, do strzelania, przez GunsHelp pozwoliły zapoznać licznie przybyłych uczestników pikniku z różnicami konstrukcyjnymi strzeleckimi.

Strzelanie prowadzono na 2 osiach. Strzelanie statyczne z karabinków szturmowych na 35 m osi a strzelanie precyzyjne z karabinków wyborowych i karabinków wsparcia bezpośredniego na osi 100 m. Dzięki temu strzelcy mieli okazję porównać i spróbować swoich sił w 2 konkurencjach strzeleckich z różnych konstrukcji broni z różnym wyposażeniem dodatkowym.

Dodatkowo niektórzy chętni skorzystali z usług firmy szkoleniowej TOP GUN, która na osi 50 m udostępniła do strzelania inne konstrukcje broni długiej i krótkiej.

Piknik i forma aktywnej pomocy poprzez edukację przyciągnął wiele organizacji i podmiotów oraz osób fizycznych gotowych pomóc w organizacji i przeprowadzeniu zajęć.

Spośród wielu na szczególne podziękowanie zasługuje Towarzystwo Strzeleckie Bractwo Kurkowe w Krakowie. Król kurkowy AD 2018 Towarzystwa Strzeleckiego Bractwo Kurkowe w Krakowie Zbigniew Wolfram „Niepodległy” wraz z marszałkami Janem Adamem Księżykiem i Andrzejem Hojdą wsparli inicjatywę i ufundowali 20 dodatkowych biletów dla 20 pierwszych osób, które wykupiły wejściówki.

Firma EOD TECH ufundowała nagrodę w postaci szkolenia z profilaktyki antyterrorystycznej „Zagrożenia związane z materiałamii urządzeniami wybuchowymi”

Gorąco wspieramy inicjatywę "Otwarty charytatywny piknik strzelecki – strzelamy dla Krzysztofa Kafary" który odbędzie…

Publiée par EOD TECH sur Jeudi 6 septembre 2018

Szkolenie jest dedykowane firmom i instytucjom. Zostanie przeprowadzone w dowolnym miejscu w Polsce w terminie wskazanym przez osobę/firmę/instytucję, która wygra licytację.

Podczas pikniku ustanowiono kilka rekordów.

Na szczególny szacunek zasługuję Pani, która specjalnie w celu pomocy Krzysztofowi i wzięcia udziału w pikniku odbyła podróż z Gdańska do Krakowa ustanawiając tym samym rekord przebytej odległości i pozytywnego zakręcenia. Ta sama osoba uzyskała też najlepszy rezultat strzelając z karabinka wsparcia na 100 m do celi z ruchomą strefą o średnicy 15 cm.

Najhojniejsi uczestnicy, którzy wykupili równo i najwięcej biletów to Król kurkowy AD 2018 Towarzystwa Strzeleckiego Bractwo Kurkowe w Krakowie Zbigniew Wolfram „Niepodległy” oraz jeden z mieszkańców Świętochłowic.

Najstarszy uczestnik nie przyznał się do swojego wieku a najmłodszy uczestnik miał 6 lat.

Dzięki dobrej organizacji i fachowemu podejściu instruktorów strzelectwa sportowego i bojowego wywodzących się z krakowskiego klubu sportowego, będących jednocześnie mistrzami i wicemistrzami Polski IPSC oraz rusznikarzami GunsHelp wspartych przez instruktorów weteranów Wojsk Specjalnych w tym wywodzących się z JW. 2305 i 6 Brygady Powietrznodesantowej strzelanie przeprowadzono w sposób płynny i bardzo bezpieczny. Ogółem w strzelaniu udział wzięło 273 uczestników. Z czego niektórzy kilkukrotnie. Wystrzelono ponad 4000 szt. amunicji.

W tym względzie na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż nie obsługiwane i nie czyszczone podczas strzelania jednostki broni wygenerowały jedynie 4 zacięcia z czego 2 spowodowane wadą amunicji.

Foto relacja z wydarzenia do znalezienia w internetowej witrynie magazynu „Milmag”:

https://www.milmag.pl/news/view?news_id=1356

Dodatkowo na fun page GunsHelp:

https://www.facebook.com/pg/Gunshelpcom/photos/?tab=album&album_id=1067592830084632&__xts__%5B0%5D=68.ARCS25jZtyIZ0nKmsvpUgaUAb-hU_vaz6AIbUbIgETLytsqHpWDO4v2OBn8FkhhXxBhC7FsLooHdU1WmHSNJrMSlqv02nTGF5juMS4dv71zCuSUOg89_ikc_Zxcd_VZ_Db6bx4-97utpY2GMtxZpXkEoMLOvMwENpopdSLZu6NtFxQY18VSb&__tn__=-UC-R

Ponadto nasz przyjaciel Tomek „Qna” udostępnił dla uczestników foto relacje swojego autorstwa.

Dziękujemy wszystkim organizatorom i wszystkim uczestnikom za bezpieczną zabawę i wsparcie naszego kompana w aktywny sposób na świeżym powietrzu.

Do zobaczenia na osi w przyszłości.