Umiejętności ogniowe i  taktyczne staną się bezwartościowe, kiedy nie będziemy w stanie dostać się do rejonu wykonywania zadania, poruszać się w nim i po zakończeniu czynności wrócić. Ten dział przygotuje Cię od podstaw do wykonywania skomplikowanych czynności wchodzących w zakres przedsięwzięć rozumianych jako Technika Jazdy Operacyjnej.

Technika jazdy operacyjnej to prowadzenie różnych pojazdów – niejako taktycznych taksówek – w różnych warunkach atmosferycznych. W dzień i w nocy. Z ładunkiem i z ludźmi  w terenie lesisto – jeziornym, górzystym, pustynnym jak i w ruchu ulicznym aglomeracji miejskiej połączone z elementami taktyki, szkolenia ogniowego, ewakuacją medyczną. Znajdziesz tutaj zagadnienia zarówno z zakresu przygotowania pojazdu do wykonania zadania, rozmieszczenia dosyć specyficznego ładunku jak zapas paliwa, wody, żywności, uzbrojenia i środków walki, bezpiecznego prowadzenia pojazdów, kontrolowania poślizgów, budowy improwizowanych przepraw i narzędzi po jazdę w składzie pododdziału w kolumnie w czasie wykonywania zadania bojowego.

Szkolenie z zakresu techniki jazdy operacyjnej podzielone jest na 4 etapy.

W etapie podstawowym kursanci naucza się wszystkiego na temat obsługi i przygotowania pojazdów do transportu, patrolowania i do walki. W tym etapie odświeżysz swoją wiedzę na temat budowy i eksploatacji pojazdów. Przypomnimy Ci wszystkie czynności jakie wykonuje się podczas codziennej obsługi pojazdów, podczas przygotowania pojazdów do działania w terenie, w drodze / na patrolu, po powrocie i podczas obsługi rocznej. Przypomnisz sobie zasady wykonywania podstawowych manewrów. Nauczysz się w jaki sposób, za pomocą dostępnych przedmiotów dokonać prostych „taktycznych” adaptacji Twojego pojazdu.

Przygotowanie do wykonywania podstawowych manewrów z zakresu operacyjnego prowadzenia platform przerzutu. Jazda na placu manewrowym a następnie wykonywanie manewrów specjalnych na płycie poślizgowej czy specjalnym ośrodku przygotowawczym do jazdy OFFROAD to zakres kolejnego etapu szkolenia. W tym etapie albo nauczysz się od podstaw albo podniesiesz swoje kwalifikacje w prowadzeniu platform przerzutu kołowego w różnych warunkach i w różnym terenie. Zajęcia prowadzone mogą być na motocyklach / quadach, samochodach osobowych, osobowo – terenowych i ciężarowych. Jako jedyni oferujemy możliwość doskonalenia jazdy OFFROAD samochodami ciężarowymi i specjalnymi.

Jeżeli będziesz potrafił w prawidłowy sposób eksploatować swój pojazd, dokonywać czynności kontrolnych i obsługowych oraz opanujesz w wystarczającym stopniu wszystkie manewry. W intuicyjny sposób będziesz kontrolować swoje odruchy podczas dynamicznej jazdy w trudnych warunkach, to oznacza że nadszedł czas żeby dołączyli do ciebie koledzy z pododdziału. Wszystko czego zdołałeś dokonać dotychczas będziesz od teraz wykonać w składzie pododdziału, w kolumnie.

Ostatnim najbardziej zaawansowany etap obejmuje wiedzę z przestrzeni „Jazdy Operacyjnej”. Przygotowanie pojazdu do prowadzenia różnorodnych działań, technika jazdy na noktowizji, podjazdy pod różnorodne obiekty, manewry specjalne podczas spieszania załogi, zasada zachowania się kolumny podczas ostrzału, blokady. Złożone wielowątkowe scenariusze taktyczne z elementami ewakuacji personelu i rannych stanowią całokształt umiejętności, które możesz doskonalić pod okiem naszych instruktorów. W tym etapie pojazd, jego kierowca, operator uzbrojenia i dowódca staną się jednym doskonale zsynchronizowanym organizmem.

Każde zajęcia z zakresu Techniki Jazdy Operacyjnej zakończone są egzaminem.

Dzięki współpracy z kilkoma ośrodkami doskonalenia techniki jazdy mamy możliwość prowadzić szkolenie kierowców, dowódców pojazdów i operatorów uzbrojenia oraz personelu „desantu” od poziomu podstawowego do bardzo zaawansowanego.