W dniach 25-26 października 2018 roku zostaliśmy zaproszeni przez przyjaciół ze SPAP Rzeszów do udziału w warsztatach taktycznych pod kryptonimem „KINO”. Na miejsce realizacji zajęć udaliśmy się w 4 osobowym składzie łącząc doświadczenie i wiedzę 3 pokoleń szturmowców JW.

Warsztaty zgromadziły przedstawicieli pododdziałów specjalnych Policji, pododdziałów realizacji SW i pododdziałów 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

Celem warsztatów było wypracowanie wspólnych procedur taktycznych i ogniowych do przeciwdziałania zdarzeniom o charakterze terrorystycznym i kryzysowym, które mogą mieć miejsce w obiektach użyteczności publicznej.

Głównym tematem było zwalczanie zagrożenia jakim jest napastnik posługujący się bronią i innym niebezpiecznym narzędziem lub materiałem wybuchowym w miejscu publicznym.

Naszym zadaniem było przedstawienie rozwiązań taktycznych i strzeleckich mających na celu błyskawiczne przejęcie kontroli nad sytuacją w obiekcie.

Zagadnieniami związanymi z walką w bliskim kontakcie oraz z walką w tłumie zajmował się nasz kolega Arek Motyl Dembiński. http://arekmotyldembinski.pl/

Zajęcia były bardzo intensywne. Składały się z 2 następujących po sobie modułów. Wykład, którego celem było przybliżenie uczestnikom wymagań jakie niesie środowisko operacyjne obiektów użyteczności publicznej poprzedzał etap przemieszczenia się i uderzenia na obiekt. W trakcie zajęć praktycznych grupy szkoleniowe zostały zapoznane z taktyką, która ma zastosowanie w sytuacji „Active Shooter” na obiektach wielkopowierzchniowych i obiektach użyteczności publicznej.

Dziękujemy gospodarzą za zaproszenie do udziału w warsztatach.

Cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny podzielić się wiedzą i doświadczeniem z młodszymi kolegami i koleżankami w mundurach.